16 * 1 : 4 - (49 : 7 - 42 : 6) + 8 : 8 =

+5
Ответы (2)
  1. 2 ноября, 12:51
    0
    1) 49:7=7

    2) 42:6=7

    3) 7-7=0

    4) 16*1=16

    5) 16:4=4

    6) 8:8=1

    7) 4-0=4

    8) 4+1=5
  2. 2 ноября, 14:17
    0
    4 - (7-6) + 1=4-1+1=4 ...