Как решить (8/3/17-7/15/17) + 3/16/17

+5
Ответы (1)
  1. 6 июня, 09:19
    0
    (8 3/17 - 7 15/17) + 3 16/17 = 4 4/17

    1)

    8 3/17 - 7 15/17 = 7 20/17 - 7 15/17 = 5/17

    2)

    5 / 17 + 3 16/17 = 3 21/17 = 4 4/17