5000:10:20+18

(86-29) : (240:80)

70 * (40-32) : 14

(60-360:60) : 2

+3
Ответы (2)
  1. 6 апреля, 05:57
    0
    5000:10:20+18 = 43

    1) 5000:10=500

    2) 500:20=25

    3) 25+18=43

    (86-29) : (240:80) = 19

    1) 86-29=57

    2) 240:80=3

    3) 57:3=19

    70 * (40-32) : 14=40

    1) 40-32=8

    2) 70*8=560

    3) 560:14=40

    (60-360:60) : 2=27

    1) 360:60=6

    2) 60-6=54

    3) 54:2=27
  2. 6 апреля, 07:36
    0
    5000:10:20+18 = 43

    1) 5000:10=500

    2) 500:20=25

    3) 25+18=43

    (86-29) : (240:80) = 19

    1) 86-29=57

    2) 240:80=3

    3) 57:3=19

    70 * (40-32) : 14=40

    1) 40-32=8

    2) 70*8=560

    3) 560:14=40

    (60-360:60) : 2=27

    1) 360:60=6

    2) 60-6=54

    3) 54:2=27