Спасите

5 3/5:3 1/2 = 5 1/4: 2 х

+4
Ответы (2)
  1. 3 мая, 15:31
    0
    5 ц 3/5:3 ц 1/2 = 5 ц 1/4: 2 х

    28/5 : 7/2=21/4:2 х

    28/5*2/7=21/4*1/2 х

    8/5=21/8 х

    х=21/8:8/5=21/8*5/8=105/64=1 ц 41/64
  2. 3 мая, 16:03
    0
    5 3/5:3 1/2 = 5 1/4: 2 х

    28/5 : 7/2 = 21/4 : 2 х

    2 х*28/5 = 21/4 * 7/2

    х=21*7*5 / (4*2*2*28) = 735/448