10 2/3 : 8/9-6,8=?

5 1/3 : 2 2/9+0.6=?

(2,25 + 1 5/6) * 6/7-0,5=?

(9,2 - 3 3/4) : 2,5 + 0.82=?

+1
Ответы (1)
  1. 2 ноября, 05:32
    0
    10 2/3:8/9-6,8=5,2 5 1/3:2 2/9+0,6=3

    1) 10 2/3:8/9=32/3*9/8=12 1) 5 1/3:2 2/9=16/3*9/20=48/20=2,4

    2) 12-6,8=5,2 2) 2,4+0,6=3

    (2,25+1 5/6) * 6/7-0,5=3

    1) 2 25/100+1 5/6=3 325/300

    2) 3 325/300*6/7=1225/300*6/7=175/50=3,5

    3) 3,5-0,5=3

    (9,2-3 3/4) : 2,5+0,82=3

    1) 9,2-3 3/4=9,2-3,75=5,45

    2) 5,45:2,5=2,18

    3) 2,18+0,82=3