18*3 = (10*3) + (8*3) = 30+24=54 (10+8) вычисли таким же способом 18*2 =; 13*4 =; 16*5=; 13*2 =; 17*3=; 17*5=

+1
Ответы (1)
  1. 1 августа, 19:09
    0
    18*2 = (10*2) + (8*2) = 20+16=36

    13*4 = (10*4) + (3*4) = 40+12=52

    16*-5 = (10*5) + (6*5) = 50+30=80

    13*2 = (10*2) + (3*2) = 20+6=26

    17*3 = (10*3) + (7*3) = 30+21=51

    17*5 = (10*5) + (7*5) = 50+35=85