х * 63 - у если х = 367, у = 19724

+5
Ответы (2)
  1. 23 мая, 04:26
    0
    1) 367*63-19724 = 23121-19724=3397
  2. 23 мая, 05:37
    0
    Если х=367 и у=19724, то х*63-у=367*63-19724=23121-19724=3397