Arccos корень из 3/2 - arcsin (-1/2) + 2 arcctg (-1)

+5
Ответы (1)
  1. 13 января, 22:53
    0
    П/6 + П/6 - 3 П/4 = 2 П/6 + 6 П/4 = 11 П/6 = 330

    Ответ: 330°