Вычислите а) 4 5/18 - 2 5/9 б) 16 4/9 - 2 5/9 в) 8 6/25 - 3 4/5 г) 5 13/15 - 4 7/30 д) 12 2/15 - 2 1/5 е) 7 4/13 - 6 3/26 ж) 9 12/18 - 2 6/9 з) 3 3/8 + 1 1/8 и) 5 10/15 - 5 2/5 к) 2 3/5 + 10 2/5

+2
Ответы (1)
  1. 16 декабря, 10:52
    0
    А) 77/23-23/9=77/18-46/18=31/18=1 13/18

    б) 148/9-23/9=125/9=13 8/9

    в) 206/25-19/5=206/25-95/25=111/25=4 11/25

    г) 88/15-127/30=176/30-127/30=49/30=1 19/30

    д) 182/15-11/5=182/15-33/15=149/15=9 14/15

    е) 95/13-159/26=190/26-159/26=31/26=1 5/26

    ж) 174/18-24/9=174/18-48/18=126/18=7

    з) 27/8+9/8=36/8=4 4/8=4 1/2

    и) 85/15-27/5=85/15-81/15=4/15

    к) 13/5+52/5=65/5=13