Вычислите: 4/7+2/5, 7/12-5/9, 0/16-3/8.

+1
Ответы (1)
  1. 7 июля, 21:50
    +3
    4/7+2/5=20/35+14/35=34/35

    7/12-5/9=21/36-20/36=1/36

    0/16-3/8=0/16-2/16=-2/16