Вычислите:

1) 1 - 13/55;

2) 6 - 9/20;

3) 10 - 5 12/35;

4) 8 - 4 5/22.

+3
Ответы (1)
  1. 17 ноября, 04:46
    0
    55/55 - 13/55 = 42/55

    5 целых 20/20 - 9/20 = 5 целых 11/20

    9 целых 35/35 - 5 целых 12/35 = 4 целых 23/35

    7 целых 22/22 - 4 целых 5/22 = 3 целых 17/22