Решите пример:

4,4 * (-5) - (-3,6) : (- 3 целых 3/5 (дробь))

Благодарна за решение!

+2
Ответы (1)
  1. 14 февраля, 04:20
    0
    1) 4,4 * (-5) = - 22.

    2) - 3,6 : 3 целых 3/5 (дробь) = 3 целых 6/10 (дробь) : 18/5 = 3 целых 3/5 (дробь) * 5/18 = 18/5*5/18=1

    3) - 22+1=-21

    получается - 21