1) у-7/12 у=4 целых1/6, 2) (3,1 х+х) : 0,8=2,05

+2
Ответы (2)
  1. 8 октября, 01:58
    0
    1) у-7/12 у=4 целых1/6

    избавимся от дробей

    12 * (у-7/12 у) = 4 1/6*12

    12 у-7 у=25/6*12=300/6=50

    5 у=50

    у=50/5=10

    2) (3,1 х+х) : 0,8=2,05

    3,1 х+х=2,05*0,8=1,64

    4,1 х=1,64

    х=1,64/4,1=0,4
  2. 8 октября, 04:45
    0
    1) у-7/12 у=4 1/6

    12/12 у-7/12 у=25/6

    5/12 у=25/6

    1/2 у=5

    у=10

    2) (3,1 х+х) : 0,8=2,05

    4,1 х=2,05 * 0,8

    х=1,64/4,1=0,4