7+21: (15-8) = 60 - (24+3) : 3 = 10*2:5=

50-24: (11-5) = 90 - (28+4) : 4 = 30:10*7=

30+9 * (14-7) = 70 - (56-7) : 7 = 40*10:4=

+2
Ответы (1)
  1. 13 июля, 11:34
    0
    7+21: (15+8) = 10

    1) 15-8=7

    2) 21:7=3

    3) 7+3=10

    50-24: (11-5) = 46

    1) 11-5=6

    2) 24:6=4

    3) 50-4=46

    30:10*7=21

    1) 30:10=3

    2) 3*7=21

    30+9 * (14-7) = 93

    1) 14-7=7

    2) 9*7=63

    3) 30+63=93

    60 - (24+3) : 3=51

    1) 24+3=27

    2) 27:3=9

    3) 60-9=51

    90 - (28+4) : 4=82

    1) 28+4=32

    2) 32:4=8

    3) 90-8=82

    70 - (56-7) : 7=63

    1) 56-7=49

    2) 49:7=7

    3) 70-7=63

    10*2:5=4

    1) 10*2=20

    2) 20:5=4

    40*10:4=100

    1) 40*10=400

    2) 400:4=100