4 - (181 / 40 - 5, 25) : 29 / 20 =

+5
Ответы (1)
  1. 19 сентября, 04:18
    0
    1) 181/40-5,25=181/40-21/4 = - 29/40

    2) - 29/40:29/20 = - 29/40*20/29 = - 1/2

    3) 4 - (-1/2) = 4+1/2=4 1/2