Решить уравнение

5y-3,5=2y+5,5;

8y - (3y+5) = 3 (2y-1)

+1
Ответы (1)
  1. 23 января, 20:33
    0
    1) 5 у-3,5=2 у+5,5

    5 у-2 у=5,5+3,5

    3 у=9

    у=3

    2) 8 у - (3 у+5) = 3 (2 у-1)

    8 у-3 у-5=6 у-3

    8 у-3 у-6 у=5-3

    -у=2

    у=-2