Решите

84218-57134+34615=

(44516-17398) - (14259+12262) =

(6754+2853-1508) - (29006-27999) + 5818=

+4
Ответы (1)
  1. 21 мая, 08:37
    0
    84218-57134+34615 = 27084 + 34615 = 61 699

    (44516-17398) - (14259+12262) = 27118 - 26521 = 597

    (6754+2853-1508) - (29006-27999) + 5818 = (9607 - 1508) - (29006-27999) + 5818 = 8099 - (29006-27999) + 5818 = 8099 - 1007 + 5818 =

    = 7092 + 5818 = 12910