А: 7 при а = 49, а = 35, а = 56, а = 36. б * 8 при б = 9, б = 8, б = 7.

+2
Ответы (1)
  1. 1 февраля, 14:16
    0
    49:7=7

    35:7=5

    56:7=8

    36:7=5 целых1/7

    9*8=72

    8*8=64

    7*8=56