Упрастите выражения а + (-в) - 2 а; -3 а + (-2 в) + а-в; -1/4 + (-1/3 в) + 2 а-2/3 в; 3 а - (-в) + (-5 а) - 4 в.

+3
Ответы (1)
  1. 24 сентября, 12:51
    0
    А + (-в) - 2 а=a-b-2a=-a-b

    -3 а + (-2 в) + а-в=-3a-2b+a-b=-2a-3b

    -1/4 + (-1/3 в) + 2 а-2/3 в=-1/4-1/3b+2a-2/3b=-1/4-b+2a

    3 а - (-в) + (-5 а) - 4 в=3a+b-5a-4b=-2a-3b