Решите:

а) 13 2/5 - 11,2:9 1/3

б) 3,6+4.8 * (8 3/4-7 5/6)

+2
Ответы (2)
  1. 17 апреля, 21:21
    0
    Не уверена в своем ответе: 67/5 - 11 1/5 : 9 1/3 + 67/5 - 56/5 : 28/3 = 67/5 - 168/140 = 12 2/10 = 61/5
  2. 17 апреля, 21:45
    0
    а) 13 2/5 - 11,2 : 9 1/3 = 13,4 - 1.2 = 12,2