300 - (90+70) + (86-46) 90: (10*9) : (9:9) 0*8+7 0 * (8+7) 91:13*7 84: (14*3)

+5
Ответы (1)
  1. 18 августа, 16:54
    0
    300 - (90+70) + (86-46) = 180

    1) 90+70=160

    2) 86-46=40

    3) 300-160 = 140

    4) 140+40 = 180

    90: (10*9) : (9:9) = 1

    1) 10*9=90

    2) 9/9=1

    3) 90/1=90

    4) 90/90=1

    0 * 8 + 70 * (8 + 7) = 1050

    8+7=15

    0*8=0

    15*70=1050

    0+1050=1050

    90: (10*9) : (9:9) = 1

    10*9=90

    9/9=1

    90/90=1

    1/1=1

    91:13*7 = 49

    91/13=7

    7*7=49

    84 / (14 * 3) = 2

    14*3=42

    84/42=2