Решил задачу

Один самолёт за 1/5 часа пролетел 120 км другой за 1/10 часа пролетел 80 км на сколько один самолёт пролетел за час больше другого?

+3
Ответы (1)
  1. 2 июня, 10:19
    0
    120*5:1=600 (км) пролетел за час 1 самолет.

    80*10:1=800 (км) пролетел за час второй самолет

    800-600=200 (км)

    Ответ: на 200 км.