Log6 (x-2) + log6 (x-1) = 1

+4
Ответы (1)
  1. 27 января, 23:33
    0
    Log6 (x-2) = 1-log6 (x-1)

    x-2=1-x+1

    x-2=2-x

    2x=4

    x=2