Разложите на множители (a-b) 2+3a-3b

+1
Ответы (2)
  1. 27 декабря, 22:00
    0
    (a-b) ^2+3a-3b = (a-b) ^2+3 (a-b) = (a-b) (a-b+3)
  2. 28 декабря, 00:18
    0
    (a-b) * 2+3a-3b = 2 (a-b) + 3 (a-b) = 5 (a-b)