2 1/4 - 2 1/4 * 1 1/3 = ?

+5
Ответы (2)
  1. 5 мая, 11:32
    0
    2 1/4 - 2 1/4 * 1 1/3 = 9/4 - 9/4 * 4/3=9/4 - 3/1*1/1=9/4-3/1=9/4-12/4=-3/4
  2. 5 мая, 12:05
    0
    2 1/4 * 1 1/3 = 9/4 * 4/3 = 3

    9/4 - 3 = 9/4 - 12/4 = - 3/4