1) 3 * (х+5) + 7 х

2) 12 * (4+у) - 5 у

3) 6 х+4 * (2 х+7)

4) 9 у+2 * (6 у+5)

5) 9*7+31*7

6) 52*4-32*4

7) 15 * (2 х+у) + 3 (х-4 у)

8) 4 * (22 а+3 в) - 80 а-10 в

9) 17 * (2 с-3d) + 6c+60d

10) 4c*25a

+5
Ответы (1)
  1. 20 января, 09:10
    0
    1) 3 х+15+7 х 3 х-7 х=15 - 4 х=15 15/-4 х=-3,75