40040: (1402-1272) * 8050 - (800000-586*604+1314) : 913

+5
Ответы (1)
  1. 13 ноября, 15:43
    0
    40040: (1402-1272) * 8050 - (800000-586*604+1314) : 913=2478910.

    1) 1402-1272=130.

    2) 586*604=353944.

    3) 800000-353944=446056.

    4) 446056+1314=447370.

    5) 40040:130=308.

    6) 308*8050=2479400.

    7) 447370:913=490.

    8) 2479400-490=2478910.