Сравните дроби а) 7/18 и 11/24 б) 66/67 и 6/7

+2
Ответы (2)
  1. 27 июня, 10:20
    0
    А) 7/18 = 28/72

    11/24 = 33/72

    28/72 < 33/72, значит 7/18 < 11/24

    б) 66/67 = 462/469

    6/7 = 402/469

    462/469 > 402/469, значит 66/67 > 6/7
  2. 27 июня, 11:08
    0
    7/18 6/7