Выяснить, при каком значении m векторы b{m; 4; 2} и {m+2; 6; 3} коллнеарны?

+1
Ответы (1)
  1. 5 марта, 16:43
    0
    Векторы а{m; 4; 2} и b{m+2; 6; 3} коллинеарны = >

    m / (m+2) = 4/6 = 2/3

    m / ((m+2) = 2/3

    3m=2 (m+2)

    3m=2m+4

    m=4