3,8 * (х - 0,2) = 2,28;

+5
Ответы (1)
  1. 6 июля, 09:54
    0
    3,8 * (х-0,2) = 2,28

    3,8 х-0,76=2,28

    3,8 х=2,28+0,76

    3,8 х=3,04

    х=3,04:3,8

    х=0,8