Найдите значение выражений а) 1-8/15 б) 3 - 2/11 в) 4 - 3 4/9 г) 7 3/8 - 5 д) 45 - 44 3/8 е) 6 7/15 - 3 1/5 ж) 10 3/23 - 7 19/46 з) 16 2/5 - 4 3/7 и) 19 5/12 - 8 17/18

+3
Ответы (2)
  1. 26 января, 15:11
    0
    1-8/15=7/15

    3-2/11=2 9/11

    4-3 4/9=5/9

    7 3/8-5=2 3/8

    45-44 3/8=5/8

    6 7/15-3 1/5=6 7/15-3 3/15=3 4/15

    10 3/23-7 19/46=10 6/46-7 19/46=2 33/46

    16 2/5-4 3/7=16 14/35-4 15/35=11 34/35

    19 5/12-8 17/18=19 15/36-8 34/36 = 10 17/36
  2. 26 января, 18:42
    0
    А) 1-8/15=15/15-8/15=7/15

    б) 3-2/11=33/11-2/11=31/11 = 2 9/11

    в) 4-3 4/9=4-31/9=36/9-31/9=5/9

    г) 7 3/8-5=2 3/8

    д) 45-44 3/8=44 8/8-44 3/8=5/8

    е) 6 7/15 - 3 1/5=97/15-16/5=97/15-48/15=49/15=3 4/15

    ж) 10 3/23 - 7 19/46=233/23-341/46=125/46=2 33/46

    з) 16 2/5-4 3/7=82/5-31/7=574/35-155/35=419/35=11 34/35

    и) 19 5/12-8 17/18=233/12-161/18=377/36=10 17/36