Упростить:

2/7 у + 5/14 у - 10/21 у

+2
Ответы (1)
  1. 20 января, 20:13
    0
    2/7 у + 5/14 у - 10/21 у = 12/42 у + 15/42 у - 20/42 у = 27/42 у - 20/42 у = 7/42 у = 1/6 у

    ...