1) 84 - (36+24) : 3*2 4) 28:4*12

2) 187 - (87 - 40-17) * 2 5) 48:8*13

3) (85-53) - (28+16) : 4 6) 35:5*14

+3
Ответы (1)
  1. 1 августа, 10:15
    0
    1) 84 - (36+24) : 3*2 = 84 - 60:3*2 = 84 - 20*2 = 84 - 40 = 44

    2) 187 - (87 - 40 - 17) * 2 = 187 - 30*2 = 187 - 60 = 127

    3) (85-53) - (28+16) : 4 = 32 - 44:4 = 32 - 11 = 21

    4) 28:4*12 = 7*12 = 84

    5) 48:8*13 = 6*13 = 78

    6) 35:5*14 = 7*14 = 98