Решите.

1/3+1/4=

2/3-2/5=

1/5-1/6=

1/2+1/4=

7/6-1=

1/2+2/7=

1/2-1/3=

3/4+1/8=

5/6-7/12=

2/5+3/10=

1/3-1/6=

3/20+3/4=

7/9-2/3=

1/4+1/5=

2/5+4/15=

+4
Ответы (1)
  1. 18 мая, 23:44
    0
    1/3+1/4=4/12+3/12=7/12

    2/3-2/5=10/15-6/15=4/15

    1/5-1/6=6/30-5/30=1/30

    1/2+1/4=2/4+1/4=3/4

    7/6-1=1/1=1

    1/2+2/7=7/14+4/14=11/14

    1/2+1/3=3/6+2/6=5/6

    3/20+3/4=3/20+15/20=18/20

    3/4+1/8=6/8+1/8=7/8

    5/6-7/12=10/12-7/12=3/12=1/4

    2/5+3/10=4/10+3/10=8/10

    1/3+1/6=2/6+1/6=3/6=1/2

    7/9-2/3=7/9-6/9=1/9

    1/4+1/5=5/20+4/20=9/20

    2/5+4/15=6/15+4/15=10/15