Решите уровнение

15 а-8 а=1,4; у-4 у=1; 7 х+3 х=-5

+4
Ответы (2)
  1. 13 августа, 19:58
    0
    15 а-8 а=1,4

    7 а=1,4

    а=1,4:7

    а=0,2

    7 х+3 х=-5

    10 х=-5

    х=-5:10

    х=-0,5
  2. 13 августа, 21:06
    0
    7a=1,4

    a=0,2

    -3y=1

    y=-1/3

    10 х=-5

    х=-1/2