Ab+ac-ab. xy+3x. 2mn-3n. 6x+2x-7x. упростить вынести за скобки

+5
Ответы (1)
  1. 2 сентября, 19:52
    0
    1. a (b-b+c) = a (c) = ac

    2. x (y+3)

    n (2m-3)

    4. x (6+2-7) = x (1) = x