71,576 * 7 - 58,340 : 4 + 137,435 : 5

+5
Ответы (1)
  1. 27 июля, 17:39
    +1
    71,576·7-58,340:4+137,435:5=513,934

    1) 71,576·7=501,032

    2) 58,340:4=14,585

    3) 137,435:5=27,487

    4) 501,032-14,585=486,447

    5) 486,447+27,487=513,934