7121350 - (15125/25+302*804-986/17) * 6=? решите

+5
Ответы (1)
  1. 11 мая, 13:12
    0
    7121350 - (15125/25+302*804-986/17) * 6 = 5661220

    1) 15125/25=605

    2) 302*804 = 242808

    3) 986/17=58

    4) 605+242808 = 243413

    5) 243413 - 58 = 243355

    6) 243355 * 6=1460130

    7) 7121350-1460130 = 5661220