6-5 1/7

7-2 2/7

4 5/7-6/7

15 - (7 2/9+4 5/9)

+5
Ответы (1)
  1. 10 апреля, 06:32
    0
    1) 6-5 1/7=5 7/7 - 5 1/7=6/7

    2) 7-2 2/7=6 7/7-2 2/7=4 5/7

    3) 4 5/7-6/7=3 12/7-6/7=3 6/7

    4) 15 - (7 2/9+4 5/9) = 15-11 7/9=14 9/9-11 7/9=3 2/9