3 (1-2x) + 8=32

60: (3y+2) = 12

1-3 (8x-4) = 1

+2
Ответы (2)
  1. 13 января, 05:14
    0
    3 (1-2 х) + 8=32

    3-6 х+8=32

    -6 х+11=32

    -6 х=21

    х=-3,5

    60: (3 у+2) = 12

    3 у+2=5

    3 у=3

    у=1

    1-3 (8 х-4) = 1

    1-24 х+12=1

    -24 х=-12

    х=0,5
  2. 13 января, 05:52
    0
    1) 3 (1-2x) + 8=32 2) 60: (3y+2) = 12 3) 1-3 (8x-4) = 1

    3-6 х+8=32 60=12 (3y+2) 1-24 х+12=1

    -6 х=32-3-8 60=36 у+24 - 24 х=-12

    -6 х=21 - 36 у=24-60 х=0,5

    х=21: (-6) 36 у=36

    х=-3,5 у=1