Zn - ZnO - ZnSO4 - Zn (NO3) 2 - Zn (OH) 2 - ZnO

+1
Ответы (1)
  1. 19 декабря, 04:24
    0
    2Zn+O2=2ZnO

    ZnO+H2SO4=ZnSO4+H2O

    ZnSO4+Ba (NO3) 3=Zn (NO3) 2+BaSO4

    Zn (NO3) 2+2NaOH=Zn (OH) 2+2NaNO3

    Zn (OH) 2=ZnO+H2O