K (OH) + Zn (OH2), H2SO4+NaOH, Zn (OH) 2, Ba (NO3) 2, NaOH

+1
Ответы (1)
  1. 2 января, 08:22
    0
    ZN (OH) 2 + 2 KOH = K2ZNO2 + 2 H2O

    H2SO4 + 2NaOH → Na2SO4 + 2H2O

    Ba (NO3) 2 + 2KOH = Ba (OH) 2 + 2KNO3

    2 KOH + H2So4 = K2So4 + 2 H2O

    H2So4 + ZN (OH) 2 = ZNSo4 + 2 H2O

    H2SO4 + 2NaOH → Na2SO4 + 2H2O

    Ba (NO3) 2+H2SO4=BaSO4+2HNO3

    Zn (OH) 2 + H2SO4 → ZnSO4 + 2 H2O