Дана схема превращений: cuso4-cuoh2-cuo-cu-cucl2-cu

+4
Ответы (1)
  1. 6 октября, 11:28
    0
    CuSO4 + 2NaOH = Cu (OH) 2 + Na2SO4

    Cu (OH) 2 (t) = CuO + H2O

    2CuO (t) = 2Cu + O2

    Cu + HgCl2 = CuCl2 + Hg

    CuCl2 + Zn = ZnCl2 + Cu