Як найти Mr (CO2) =

Mr (HNO2) =

Mr (Fe2 (SO4) 3) =

+4
Ответы (1)
  1. 24 мая, 12:26
    0
    Mr (CO2) = 12+16*2=44 г/моль

    Mr (HNO2) = 1*1+1*14+2*16=47 г/моль

    Mr (Fe2 (SO4) 3) = 56*2+96*3=112+288=400 г/моль