Осуществить цепочку

Ba-BaO-Ba (OH) 2-BaSO3

+4
Ответы (2)
  1. 9 мая, 12:04
    0
    1) 2Ba+O2=2BaO

    2) BaO+H2O=Ba (OH) 2

    3) Ba (OH) 2 + H2SO4 = BaSO4 + 2H2O
  2. 9 мая, 13:10
    0
    1) 2Ba+O2=2BaO

    2) BaO+H2O=Ba (OH) 2

    3) Ba (OH) 2+H2CO3=BaCO3+2H2O

    4) Ba+2H2O=Ba (OH) 2+H2

    5) Ba (OH) 2=BaO+H2O

    6) BaO+2HCl=BaCl2+H2O