Cl2-cacl2-hcl-kcl-pbcl2 стрелка вниз

+1
Ответы (1)
  1. 5 мая, 09:14
    0
    Ca + Cl2 = CaCl2

    CaCl2 + H2SO4 = CaSO4 + 2HCl

    HCl + KOH = KCl + H2O

    2KCl + Pb (NO3) 2 = PbCl2 + 2KNO3