Сколько молей карбоната магния в 64 г карбоната магния?

+2
Ответы (1)
  1. 12 июля, 14:27
    0
    N = m / M

    n (MgCO3) = m (MgCO3) / M (MgCO3) = 64 / 84 = 0,76 моль (приблизительно 0,8 моль)