Ba - > BaO - > BaCo3 - > BaCl2 - > BaSiO3 - > BaO

+2
Ответы (1)
  1. 12 апреля, 08:44
    0
    1. 2Ba + O2 = 2BaO

    2. BaO + H2CO3 = BaCO3 + H2

    3, BaCO3 + 2HCl = BaCl2 + H2O + CO2

    4. H2SiO3 + BaCl2 = 2HCl + BaSiO3

    5. BaSiO3 = (t) = BaO SiO2