H2SO4-ZnSO4-ZnCl2-Zn (No3) 2

+3
Ответы (1)
  1. 14 января, 05:10
    0
    H2SO4+Zn=ZnSO4+H2

    ZnSO4+BaCl2=ZnCl2+BaSO4 (осадок)

    ZnCl2+2AgNO3=Zn (NO3) 2+2AgCl (осадок)