Дано:

m Fe = 112 г.

Найти:

m HCl - ?

m FeCl3 - ?

V H2 - ?

Решение:

HCl + Fe → FeCl3 + H2 (уравнять)

+2
Ответы (1)
  1. 25 октября, 08:09
    0
    6HCl+2Fe=2FeCl+3H2

    m (HCl) = 112*219/112=219

    m (FeCl3) = 112*325/112=325

    V (H2) = 112*67.2/112=67.2